SDH Sloup

Soutěže

soutěže > ženy 2010

III. Noční útočení v JZD - Sloup

2. 10. 2010

Už se to blíží poslední závod sezony a to na domácí půdě v JZD.I přes tu timu ,kterí venku probíhá se nebojíme malé účasti družstev a připravujeme hromady jídla a pití.Nervozita sílí,družstva přijíždí,kamarádi,rodiče a ostatní přichází prostě všechno jak má být.Už na začátku závodu jsme si řikali že musíme obsadit přední místo (kůli dortům,které připravila Barča od Davida-mňamka) a jak jsme si řekli tak jsme zaběhli,štěstí nás neopouští a my vyhráváme.Je to krása ,když se nám zadaří zrovna tady.Večer se pak už slavilo,popíjelo a jedlo .

Sestava: Cihla,Věra,Pavča,Veru.D,Bugí,Markét,Weru

IX. kolo Brdské ligy - Chrást-Valcha

21. 8. 2010

úzké hadice, terče sklopné

Jestli jste si právě přečetli sestavu jistě se divíte ,že nás tam je napsáno jenom šest.Ano je to tak , nikoho jsem nezapoměla a ani jste nikoho nepřehledli.Na poslední dlouho očekávaný závod jedeme v neúplné sestavě, ale né s tím ,že by sme to zvládli(ovšem nepochybuji:D),ale s tím že nám zaběhne dívčina z Kotenčic namáčení(zas jí patří velký dík).Tento útok nebyl ani povedený,ani zkažený,jen jsme ho prostě doběhli s horším časem než ostatní (22:36 sekund).Zbytek dne jsme si užili ve skvělé partě (Sloup „A") ,v doušku opalování se na slunci až smažení,se skvělým jídlem a pitím a hlavně s usměvem na tváři (i přes zklamání ze závodů).I přes nepovedenou sezonu v Bl (celkové 5.místo) to bylo super.

Sestava:Weru,Žanda,Věra,Pavča,Bugí,Markét

VIII. kolo Brdské ligy - Malé Přílepy-Chýňava

14. 8. 2010

úzké hadice, terče sklopné

Den před závodem se třeseme a obvoláváme známe tváře s prosbou zaběhnout s námi útok právě na této půdě,s naším štěstím a překvapením nám nedá košem právě Bára,naše bejvalá košařka.My jásáme a vyrážíme v plné sestavě a nasazením zaběhnout aspon na postup.Jak naše nasazení,tak i štěstí nás opouští právě v chvíli kdy Bugí a Pavča nemužou sestřelit terč(viz min.rok),proto zůstáváme těsně za postupujícími 4.družstvy a končíme na uspokojivém ,ale né moc dobrém 5.místě.Tak snad příště přijedem už vyhrát.

Sestava:Pavča,Markét,Mony,Žanda,Věra,Weru.T,Baru

VII. kolo Brdské ligy - Líchovy-Dublovice

25. 7. 2010

úzké hadice, terče sklopné

Společensky znavené, avšak vysmáté z vyprávění a předvádění dopravy v Praze proudařů SDH SLOUP „A" nastupujeme na start. Některé z nás pomalu ani neví, že běží, a jsou rády, že doběhnou tam, kam mají. Včera jsme měly velké štěstí, tak je jasné, že dneska už ho mít prostě nemůžeme . Pájka pouští koš na zem a tím pro nás hasne šance na postup. Štěstí se nám vyhlo velkým obloukem a my končíme na 7. místě s časem 25 sekund. Děkujeme dívčině z Kotenčic, která nám statečně zaběhla strojníka .

Sestava:Pájka, Veru T., holčina z Kotenčic, Veru D., Markét, Bugí, Věra

VI. kolo Brdské ligy - Chotilsko-Prostřední Lhota

24. 7. 2010

úzké hadice, terče sklopné

Po složitém dohodnutí, jak vlastně poběžíme, se nám daří sehnat sedmou členku – strojnici Ivet Bartošovou, které běhala za ženy Sloup. Přijíždíme do Chotilska, kde se nám zatím vždy dařilo. Počasí je všelijaké a my jen doufáme, že nebude pršet. Někdo si dává asi dost chutný steak za 80 kč i s okurkem, někdo jídlo z mekáče den staré,někdo řízeček od maminky. My ale nejsme žrouti, ale sportovkyně ! A proto nastupujeme v „nové" sestavě na start a spouštíme svůj úspěch. Nejsme žádný béčka a do první čtyřky postupujeme rovnou z prvního místa s časem 20:54 s, dnes se účastní 10 družstev žen! V semifinále jsme se utkaly s ženami se Zaluža(e)n a vyhráváme s časem 19.85 s. Kde se to v těch holkách najednou bere?, ptá se každý . No a my překvapené samy sebou postupujeme o velmi chtěný boj o první místo, nic nenecháme soupeřkám a s bojovným výrazem si vyrážíme potřást rukama holek z Dolních Měcholup (které z 10 postoupili z druhého místa). Nečekaně vyhrávají holátka, a to tedy my! Bugí s Věrou sestřelily v čase 19:97 a ještě 2 sekundy čekaly na ty děvušky z Prahy. Je co oslavovat, proto si bereme zelenou a vyrážíme pařit!

Sestava:IVET, Věra, Veru, Bugí, Markét, Pájka, Veru D.

V. kolo Brdské ligy - Namnice-Valcha

4. 7. 2010

úzké hadice, terče sklopné

V neděli přijíždíme na Valchu, kde se nám líbí nejvíce. Se šťastným číslem 17. statujeme na základně č. 1. Jsme rády, když postupujeme mezi první čtyři. První souboj s Bezděkovem prohráváme s nepřipojeným béčkem :D (Veru D. tu má prostě smůlu každý rok), a jdeme tedy do boje o třetí místo. Dnes s námi běží Bára Rybníčková naposledy, a tak tento útok je pro ní, což na naše přání vyhlásil i Vilda. Je to smutné, když s někým běháte docela dlouho a on z ničeho nic odejde. Možná i díky tomu se nám náš pokus vydařil a my získáváme krásné bronzové místo. Konečně se na nás usmálo zase štěstí.

Sestava:Baru, Věra, Cihla, Veru D., Bugí, Markét, Veru T.

IV. kolo Brdské ligy - Nezvěstice

3. 7. 2010

úzké hadice, terče sklopné

Nezvěstice, tady se nám nikdy nedařilo. Nejvzdálenější místo od Sloupu a při tom pro nás nešťastné. Nejteplejší den na BL, a proto musím zmínit velmi výborný nápad s bazénkem se studenou vodou. Nic lepšího nikoho napadnout nemohlo a já za to děkuji, jinak bysme domu přijely usmažené a s úpalem. Nikdy jsme neběžely rády v předních pozicích a dnes jako naschvál taháme startovní číslo 1, které s náma nechce nikdo vyměnit a po zaběhnutí prvního pokusu se ani nedivím. Když už jsme stály na startu, čekaly na povel TEĎ, rozeběhly se, útok dokončily s obstojným časem, časomíra se však nezastavila. Běžela dál a náš pokus byl tedy neplatným. Po uběhnutí pár SDH jsme svůj pokus zopakovaly, avšak ne už s takovým štěstím. S Julčou se nesla smůla z minulých dnů a bojovala na pravém proudu, neúspěšně, proto jsme skončily na posledním místě.

Sestava: Veru, Věra, Baru, Cihla, Markét, Julča, Verča D.

Krajskékolo v požárním sportu - Nymburk

19. - 20. 6. 2010

Od soboty 19.6 do neděle 20. 6. jsme pobývaly ve středočeském městečku Nymburk, kde se nám vždy líbilo. Na místo nás vezl David Liška tranzitem pana Dufka. V místech zimního stadionu, na oválném hřišti, už probíhala soutěž mužů. My jsme hned šly ohlásit, že již přijela hrozba ze Sloupu :D, a pak spokojeně odkráčely hned na jídlo, což je naše nejoblíbenější část závodů spolu s večerními radovánkami. Po obědě už jsme také musely začít něco dělat, a to 100 m překážek. První běžela Karol, které se její pokusy dařily okolo 23 sekund, což není nejhorší, ale také ne nejlepší. S velmi podobnými časy dokončila i Verča T. a Markét. Nejlépe se umístila Věra a po ní hned Mony. Po velmi krátké přestávce jsme (já, Baru, Cihla) šly trénovat s jednotným strojem požární útok. Vše se zdálo být O.K., a tak jsme toho nechaly šly se připravovat na štafetu 4x100 m, ve které jsme měly 2 varianty. V první běžela okno Bugí, překážku Veru, hadice Věra a minimax Pavča, čas byl uspokojivý. Druhá varianta se nenechala zahanbit a předvedla také pěkný výsledek, v té běžela okno Žanet, překážku Karol, hadice Markét a minimax Barča. Nedočkavě jsme čekaly na požární útok, kterého jsme se dočkaly okolo páté hodiny. My jsme ale po zaváhání na koši neuspěly a domů si odvážíme celkové šesté místo. Snad se nám více vydaří krajské kolo dorostenek.

Sestava:Věra, Bugí, Karol, Baru, Pavča, Markét, Veru, Žanet

III. kolo Brdské ligy - Bojanovice

13. 6. 2010

úzké hadice, terče sklopné

Každým rokem se těšíme na naše kolo Brdské ligy, do Bojanovic. Chtíč postoupit a získat alespoň 3.místo byl opravdu velký, ale nakonec se ani jedno z toho nepodařilo . Když jsme nastupovaly na základnu, věřily jsme si.. Zadní část (koš, namáčení, stroj) se zdála být v pořádku, možná až moc rychlá a na rozdělovači se stala menší chyba. Náš čas byl nešťastný a my obsadily pouze 6.místo, za které jsme obdržely 1 bodík. Všechny to moc mrzelo, ale každý chybuje. Jako tým doufáme, že se dočkáme už taky trochu toho štěstí . Novinkou a pozitivní se pro nás stala změna v pravidlech, kvůli nadměrnému počtu dívčích družstev. Tak snad nám to třeba příště pomůže. Veru

Sestava:Věra, Bugí, Markét, Veru D., Veru T., Cihla, Baru

II. kolo Brdské ligy - Zalužany

12. 6. 2010

úzké hadice, terče sklopné

Dnešní den, 12. června, jsme se zúčastnily dalšího kolo BL, již druhého, v Zalužanech. Překvapením pro nás byla dosti velká účast dívčích družstev (10), kde to bylo velmi vyrovnané ve finále. My jsme bohužel nepostoupily za základního kola. Smutně jsme získaly 7. místo a doufaly v lepší do Bojanovic.

Sestava:Veru, Věra, Baru, Bugí, Markét, Karol, Žanet

Okresní kolo v požárním sportu - Bojanovice

5. 6. 2010

Okresní kolo, stejně jako okrskové, žen a mužů se konalo na bojanovickém hřišti. Družstva žen bysme spočítali na prstech jedné ruky. Tyto soutěže jsou známy nedostatečnou organizací a nikdo zde nikam nespěchá, takže se závody konaly až do pozdních odpoledních hodin. Jako první jsme běžely 4X100 m, kde jsme skončily na prvním místě, avšak ne moc s náskokem. Dále jsme hasili požární útok a jako poslední se každá z nás proběhla na 100 m překážek. Dosáhly jsme toho, čeho jsme chtěly a z prvního místa postupujeme na krajské kolo v Nymburku, kam se těšíme.

Sestava:Pavča, Veru, Věra, Markét, Mony, Karol, Bára, Žanet

I. kolo Brdské ligy - Radětice

23. 5. 2010

úzké hadice, terče sklopné

Sezóna opět začala a my se po celé léto můžeme těšit Brdské lize. První kolo se konalo v neděli 23. května od 11.00 hod na plácku v Raděticích. Do Radětic jsme vyrazili autami a my, dorostenky, tranzitem půjčeným od pana Dufka. Závody začaly dopoledne, ve vzduchu byl cítit úspěch. Úspěšně jsme se probojovaly do semifinále, které jsme sfoukly jako svíčku a nakráčely si to do finále s Úněticema s časem 21.69 s . Na pravém terči jsme prostříkly a dokončily s časem 25.66 s . Nakonec jsme s úsměvem na tváři přebraly pohár za stříbrné místo.

Sestava:Mony, Veru, Baru, Cihla, Věra, Markét, Veru Dudková

Okrskové ( I.) kolo v požárním sportu - Bojanovice

15. 5. 2010

terče - plechovky

Dne 15. května jsme v ranních hodinách odjeli závodit do blízkých Bojanovic, kde se konalo okrskové kolo žen a mužů. Jako ženy jsme zde měli 2 schopná družstva, Sloup „A" a my Sloup „B"… Jediná disciplína, která tu byla povinně ke splnění byl požární útok. A protože to pro nás je hračka, zvládli jsme to „raz dva" a postoupili do okresního kolo z 1. místa. Byli jsme rádi, že se nám soutěž podařila.

Sestava:Monika Trávová, Markéta Potužníková, Věra Bažantová, Pavlína Nejedlá, Barbora Rybníčková, Veronika Trávová a Žaneta Svobodová

KOSTELECKÉ ÚTOKY - Kostelec n. Č. L.

24. 4. 2010

Ahoj :). Jak už jsem psala v minulém článku, v sobotu 24. dubna jsme vyrazili na další, naše druhé závody v letošní sezóně. Díky půjčení tranzitu od pana Dufka jsme se nemuseli „táhnout" hasičákem až do Kostelce nad Černými lesy. Každý rok se účastní jejich soutěže mladí hasiči a letos jsme se účastnily i my, dorostenky. Na hřišti s umělou trávou byly připraveny 3 základny. Na dvou běhaly pouze děti a na té třetí dorostenky, dorostenci a smíšená družstva. Každé družstvo mělo 4 pokusy, 2 povinné a 2 nepovinné, my si zaběhly všechny pro trénink :). Dá se říci, že jako trénink to brali všichni. Nakonec jsme se sebou byli spokojené a domů jsme si odvezly krásné druhé místo .

Sestava:Bára Rybníčková, Veronika Trávová, Karolína Sedláčková, Veronika Dudková, Julie Šebková, Žaneta Svobodová, Markéta Potužníková, Věra Bažantová a Monika Trávová

Klučovská ulice - Klučov

17. 4. 2010

Ahoj! Hlásím se Vám po zimní pauze  Pevně věřím, že se všichni máte dobře a nikomu se během kruté zimy nic nestalo. My už od února trénujeme a doufáme, že to k něčemu bude. První závod této sezóny máme za sebou bez zranění. 17. dubna jsme navštívili Klučov nedaleko od Kolína, kde se pořádaly běhy na 100 m s překážkami jednotlivců, žen i mužů. Bylo krásně a všichni s dobrou náladou jsme šťastně doběhli do cíle. Největší úspěch od nás bylo umístění Věry Bažantové – 3. z 25 a Tomáše Fialy – 2. z 20. Závody pro nás byly spíše tréninkem na okrsek, okres, kraj, no a možná i tu republiku, ale nebudeme radši nic přehánět! V sobotu 24. dubna vyrážíme na útoky do Kostelce nad Černými lesy, tak nám držte palce . Každej pohár, dobrej pohár.

Sestava: