SDH Sloup

Zásahy

zásahy > 2014

11. Požár zahradního domku, Davle - Sloup

20.11. 02:05 – 03:45

Výjezd na žádost KOPIS Kladno v počtu 1+3 a 1+3. Naše jednotka se dostavila jako první na místo události, průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o požár zahradního domku o rozměrech 5x5 metrů. Na likvidaci byl použit jeden proud C.

Zasahovali: Alexander Sedláček, David Liška, Pavel Liška, Ladislav Cipra, Jiří Klusoň, Libor Tesař, Jan Holeňa, Josef Petrák

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové u Prahy, JSDH Štěchovice, JSDH Masečín, ZPP HZS Benešov, Policie ČR

Praktická odborná příprava JSDH Chotouň

18.09. 08:00 – 14:30

V sobotu 18.9. proběhla praktická odborná příprava JSDH velitelů a strojníků hasebního obvodu HZS Jílové. Účastníci byli poučeni v těchto tématech: Postup činností u DN, použití lezecké techniky u zásahu, nácvik 3D vodního proudu, použití výškové techniky, doprava vody do AP, pořadová příprava. Na závěr byly složeny testy z odborné způsobilosti. Velitelé jednotek dále předají tyto znalosti ostatním členům svých zásahových jednotek.

10. Únik nebezpečných látek, Davle

08.09. 14:00 – 15:35

Výjezd na žádost KOPIS Kladno v počtu 1+1 a 1+2 k mastné skrvně na vodní hladině Vltavy v Davli. Po příjezdu na místo proběhl průzkuma bylo zjištěno, že se jedná o únik látky ropného původu z motorového člunu. Byla postavena norná stěna a pomocí sorbčních látek byla hladina vyčištěna. Následoval návrat na základnu.

Zasahovali: Pavel Liška, David Liška, Jiří Klusoň, Zdeněk Hromádka, Jan Holeňa

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové u Prahy,Policie ČR

9. Záchrana psa z jímky - Měchenice

05.09. 14:10 – 15:20

Výjezd na žádost KOPIS Kladno k vytažení již mrtvého psa z jímky. Po vytažení byl pes předán svozu kafilérie.

Zasahovali: Pavel Liška, Jiří Klusoň, Tomáš Mrázek, Jan Holeňa

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové u Prahy

8. Únik nebezpečných látek, potopená loď - Měchenice

30.08. 09:30 – 12:00

Výjezd na žádost KOPIS Kladno v počtu 1+3. Jednalo se o motorový člun, do kterého kvůli technické závadě zatekla voda a člun se potopil. Po příjezdu na místo události, byla ve spolupráci s dalšími jednotkami odčerpávána voda ze člunu a instalována norná stěna z důvodu úniku nebezpečných látek. Po příjezdu jeřábu, byl člun uvázán a vytažen z vody na podvalník. Následoval návrat na základnu.

Zasahovali: Pavel Liška, Jiří Klusoň, Tomáš Mrázek, Jan Holeňa

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové u Prahy, HZS Řevnice, JSDH Štěchovice, Policie ČR

7. Technická pomoc - Petrov

13.08. 17:55 – 18:30

Výjezd na žádost KOPIS Kladno v počtu 1+1 a 1+2. Na operační středisko byl nahlášen pád 15m stromu na železniční trať v úseku Davle – Petrov (Pikovice). Po příjezdu na místo bylo zjištěno že se jedná o menší strom, který byl následně rozřezán pomocí motorové pily a byla tak uvolněna trať. Následoval návrat na základnu.

Zasahovali: David Liška, Pavel Liška, Zdeněk Hromádka, Josef Petrák, Libor Tesař

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové u Prahy, HZS SŽC Praha, Policie ČR

6. Technická pomoc - Měchenice

10.08. 18:23 – 19:15

Výjezd na žádost KOPIS Kladno v počtu 1+4 k odčerpávání vody a vyhodnocení situace k prasklému potrubí do Měchenic. Spolupráce s HZS Jílové.

Zasahovali: Josef Petrák, Karel Ježdík, Tomáš Mrázek, Zdeněk Mlejnský

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové u Prahy, Policie ČR

5. Dopravní nehoda – Davle na Libřici

19.07. 16:14 - 17:00

Jednalo se o vytažení auta, které sjelo mimo komunikaci k Vltavě. Dle rozkazu od KOPIS Kladno a domluvou s HZS Jílové zůstala jednotka na základně a vytažení provedla jednotka z Jílového.

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové u Prahy, ZZS Davle, Policie ČR

4. Planý poplach - Petrov

08.06. 11:32 - 12:00

Nahlášen požár nízké budovy, ke kterému vyjelo družstvo z Davle v počtu 1+4 a družstvo ze Sloupu v počtu 1+3 zůstalo jako záloha na základně, dle rozkazu od operačního střediska. Po průzkumu zjištěno, že se jedná o další nenahlášené pálení. Občan byl řádně poučen a následoval návrat na základnu.

Zasahovali: Michal Tobiášek, Zdeněk Hromádka, Jiří Klusoň, Josef Petrák, Karel Ježdík, David Liška, Pavel Liška, Alexander Sedláček, Jan Chrastil

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové u Prahy, Policie ČR

3. Požár truhlárny Hvozdnice

21.04. 05:04 - 09:30

Na Velikonoční pondělí v 5:04 ráno, jsme dostali z KOPIS Kladno příkaz k výjezdu k požáru truhlárny do Hvozdnice. Z JSDH Davle vyjeli obě družstva: Družstvo Sloup v počtu 1+3 s CAS 25 a družstvo Davle v počtu 1+2 také s CAS 25. Po příjezdu bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár střechy výrobní haly o rozměrech 20x50 metrů, který byl v plném rozsahu. Na likvidaci bylo nasazeno 5 útočných proudů, hasilo se i za pomoci výškové techniky. Požár byl lokalizován v 6:00. Následně byla rozebrána střešní konstrukce a pomocí termokamery byly vyhledány a zlikvidovány skrytá ohniska požáru. Příčinou vzniku ohně, byla technická závada na dopravníku kotle. Návrat na základu v 9:30.

Zasahovali: David Liška, Michal Zrno, Lukáš Vich, Pavel Liška, Libor Tesař, Jiří Hopsoň, Jaromír Němec

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové u Prahy, HZS Dobříš, HZS Příbram, JSDH Mníšek pod Brdy, JSDH Masečín, JSDH Hvozdnice, JSDH Stará Huť

2. Záchrana zvířat, Davle u lomu

14.04. 15:50 - 16:50

Výjezd na žádost KOPIS Kladno v počtu 1+5 - DA Ford Transit. Pomocí svolávací SMS nám bylo oznámeno, že se jedná o záchranu zvířat uvíznutých na skále. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná pouze o pobíhající psi v okolí benzínové pumpy. Psi byli odchyceni a pomocí dopravního automobilu převezeny ke svému majiteli, kterému utekly.

Zasahovali: Pavel Liška, Jiří Žemlička, Zdeněk Hromádka, Karel Ježdík, Jiří Hopsoň, Michal Tobiášek

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové u Prahy

Odborná příprava nositelů dýchací techniky

05. 04. 2013 09:00 - 13:30

I tento rok jsme vyrazili na cyklickou přípravu nositelů dýchací techniky na útvar HZS Jílové u Prahy.

Po teoretickém úvodu, zopakování zásad používání DP a BOZP pokračoval výcvik praktickou částí.

V praktické části bylo za úkol připravit útočné vedení 1C proud na střechu přístřešku, dále převalování pneumatiky, přemístění auta pomocí lanového navijáku a orientace v zakouřeném prostředí. Vše za pooužití dýchacího přístroje.

Přípravy se zúčastnili: Alexander Sedláček, Pavel Liška, Jan Chrastil, Jaromír Němec, Jan Holeňa, Josef Petrák a Jiří Klusoň

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové u Prahy, JSDH Buš, JSDH Osnice, JSDH Skochovice, JSDH Masečín, JSDH Zvole

1. Požár popelnice, Davle u školy

29.01. 15:50 - 16:20

Výjezd na žádost KOPIS Kladno v počtu 1+2 - DA Ford Transit. Po příjezdu na místo požár uhašen školníkem ZŠ Davle. Jednotka provedla preventivní opatření a vrátila se zpět na základnu.

Zasahovali: Pavel Liška, Jiří Žemlička, Zdeněk Hromádka

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové u Prahy