SDH Sloup

Činnost sboru

činnost sboru > 2011

Výroba vánočních přání

11. 12. 2011 - Sloup, klubovna

Předvánoční čas jsme vyplnili s dětmi výrobou vánočních přání pro naše členy, rodiče, příbuzné, sponzory a všechny přátelé sloupeckých hasičů. V klubovně se v hojném počtu strávilo 2 hodiny psaním textu, různorodým vymalováváním předloh a vázáním mašlí. Poté jsme přání roznesli po celé vesnici do schránek. Děkujeme Pepovi Kocourkovi za pomoc s předlohami, Adélce Potužníkové za keramickou dekoraci a všem přejeme poklidné vánoční svátky a vše nejlepší v roce 2012.

Výlet do bazénu na Barrandov

27. 11. 2011

V hojném počtu jsme vyrazili do oblíbeného plaveckého areálu v Praze na Barrandově. Bohužel nebyl zprovozněn 1 ze 2 tobogánů, což nám ale nevadilo. Pobavili jsme se necelé 2 hodiny jen na jednom tobogánu, závodech v plavání pod i nad vodou, vířivce, protiproudu a místnostech s různými vůněmi par (levandulová, mateřídoušková aj.). Výlet se vydařil na výbornou, všichni se vrátili v pořádku a už teď se těšíme na další společnou akci:-).

Brigáda

5.11.2011

Čas plyne jako voda a každoroční brigáda před zimou tu byla zase. V hojném počtu jsme zazimovali překážky, uklízeli v klubovnách a v hasičské zbrojnici. Povedlo se zprovoznit novou sirénu na autě, čehož se už občané určitě všimli. Velké díky patří všem zúčastněným za přidanou ruku k dílu.

Vyhlášení celoroční soutěže mladých hasičů ,,Sloupecký hasič 2011“ a ukončení soutěžní sezóny 2011

5.11.2011

Tato sobota patřila již od ranních až do pozdních nočních hodin akcím našeho SDH. Po dopolední brigádě proběhlo od 14,00 hod. slavnostní vyhlášení soutěže MH ve Sloupecké hospodě. Všechny děti obdržely věcné ceny, 1. – 3. místo medaile a vítěz putovní pohár. Nejvíce bodů za např. účast na schůzkách, brigádách, soutěžích atd. nasbíraly:
1. místo - Lenka Kaňková, 2. místo – Zuzka Vandasová, 3. místo Verča Johánková a Kačka Dufková.
Dále jsme pokračovali posezením závodníků a ostatních členů a příznivců sboru, při kterém jsme zhodnotili soutěžní sezónu a další akce, pouštěli fotografie a videa ze současnosti i dob minulých a za doprovodu muziky budoucího člena SDH ,,DJ L u k a s e“ vydrželi až do půlnoci.
Děkujeme všem účastníkům za jejich čas, Tomášovi Fialovi, Jirkovi Johánkovi ml. a Monice Trávové za zpracované videa a Zuzce Vandasové za básničku ke zhodnocení kolektivu MH.

Sázení stromů v obci a drakiáda

22.10.2011

Obec Davle obdržela dotaci od ,,Nadace ČEZ – stromy 2011“ a rozhodla se ve spolupráci s občany zasadit jednotlivé stromy. Každý občan si mohl zasadit svůj strom a náš sbor má 2 stromy v nové aleji a 2 stromy přátelství SDH Sloup a SDH Davle na dětském hřišti ve Sloupu. Počasí nám přálo, sice byla zima a mlha, ale práce i teplé nápoje nám pomohly vydržet.
Odpoledne proběhla Drakiáda. Děti měly též na počasí štěstí. Začal foukat vítr. Draci létali vysoko. Naše děti bavilo draky pouštět stejně, jako běhat po hromadě hlíny. Občerstvení bylo stále na místě, tak jsme vydrželi až do soumraku.

Sjíždění Vltavy

13.-16.7.2011

Jako každý rok jsme se vydali v létě s celou partou na sjíždění řeky Vltavy. Ve středu 13. 7. se brzo ráno na Davelském nádraží sešlo 24 členů sboru. Nejmladším bylo 13 let a nejstarším byl Žemla.

Nebylo počasí, které jsme si přáli, ale i tak mezi námi vládla skvělá nálada. Čekala nás dlouhá cesta vlakem, tudíž jsme se rozdělili do 6 skupin a každá dostala 15 úkolů. Dvě družstva měla nevýhodu, protože David a Lexa nám vezli autem věci a čekali nás ve Vyšším Brodě, takže scházeli při hře, ale poprali jsme se s tím.
První den jsme nocovali v Rožmberku, kde jsme přečkali největší bouřku našeho zájezdu.
Mokré a studené ráno nám nevzalo úsměv a skvělý kolektiv. Vyrazili jsme v rozlosované sestavě do Českého Krumlova, do kterého se vždy těšíme. Celý den proběhl v pořádku. Soulodilo se, povídalo, zpívalo a probíhala soutěž trvající celý pobyt. Při nalezení chlapa s plnovousem nahlas zařvi "BOBR" a máš 3 body a větší šanci na výhru. Taky "VÍTR", při němž musíš s parťákem v lodi udělat holubičku, "POVODEŇ" v které musí být vše na souši a "ÚPAL", který tě zchladí, protože musíš být celý ve vodě, tyto bláznivé hry ti připisují bod pokud splníš. Naštěstí byla celá parta soutěživá a vždy férová. V Českém Krumlově jsme se pořádně najedli pizzy a šli spokojeně spát.
Třetí den na vodě jsme jeli strávit směrem ke Zlaté Koruně. Pořád nám počasí nepřálo, ale nás nic takového nerozhází. Hry pokračují a my se blížíme do kempu, nic netušící co nás ten večer ještě čeká. Byl to poslední společný večer, krásný večer jen propestřený stresem. Ale ani zde jsme nepřestali blbnout jako děti a pobavila nás hra na "ptačí mámu".
Poslední ráno nás budilo sluníčko, hurááá, měli jsme krásné počasí a příjemnou cestu domů.
Chtěli bychom poděkovat Pavče a Baďovi, že nám věnují ten čas a dělají z nás kolektiv, jak má být. Samozřejmě i na Kasičku nezapomeneme, děkujeme za tvé hry a super nápady!!

Sestava: Baďa, Pavča, Adélka, Domča, Johan, Maruška, Matěj, Strejček, Klára, Tomík, Áňa, Lišák, Mlékárník, David, Lexa, Bugí, Juli, Kasa, Cecka, Markét, Veru, Žanda, Zahradník (Vladimír) a náš Žemlák

Čištění odpadního kanálu - Měchenice

16.6.2011

Opět jsme byli požádáni o pročistění dalšího odvodňovacího kanálu, tentokrát v Měchenicích.
Při velkých deštích nestačila voda odtékat, proto jsme vrstvu zatvrdlého bláta a nečistot odstranili tlakem vody pomocí CAS.

IV. Noční útočení v JZD

4.6. 2011 jsme pořádali noční soutěž v požárním útoku v bývalém areálu JZD. Soutěže se zúčastnilo 17 družstev mužů a žen. Po soutěži následovala noční párty.

SDH Sloup děkuje panu Wohlmutovi, panu Kvízovi, panu Holubovi a Arcibiskupství pražskému za zapůjčení soutěžní plochy.

Čištění odpadního kanálu - Davle

11.5.2011

Byli jsme požádáni o pročistění odvodňovacího kanálu u pana Peroutky v Davli. Vrstvu zatvrdlého bláta a nečistot, jsme odstranili tlakem vody pomocí CAS.

Karnevalové čarodějnice ve Sloupu

V sobotu 30. 4. jsme uspořádali pod naší hasičárnou již tradiční pálení čarodějnic. Tak jako v minulých letech jsme vsadili na dětskou i dospěláckou hravost a pojali, alespoň dětskou část večera karnevalově. Masek byla spousta a vybrat tu nejhezčí dalo zabrat. Škoda jen, že nám večer opět narušil déšť. Děkujeme všem přítomným za podporu a hojnou účast.

Výlet do bazénu

24.04.2011

V neděli jsme jako sbor dobrovolných hasičů Sloup podnikli výlet do aquaparku Barrandov. Všichni jsme se sešli v Davli a společně vyrazili do Prahy. Dojeli jsme autobusem na Lihovar a z Lihovaru tramvají rovnou až na Barrandov. V bazénu jsme si to všichni užili, byly tam dva tobogány, divoká řeka, masáže a plavecký bazén. Nejvíce jsme si užily na dvou tobogánech které byly velice zábavné. Potom jsme se všichni vrátili zpět do Davle.

Den Země a sběr železného šrotu

23.dubna 2011

V sobotu jsme ve spolupráci s Městysem Davle uspořádali Den Země, jehož součástí byl i sběr železného šrotu. Vše začalo v osm hodin ráno, kdy se sešla mužská část našeho sboru a provedla ve Sloupu tradiční sběr železného šrotu. Výtěžek z této akce byl určen na nákup nových sad stolů a lavic, které budeme používat při akcích pořádaných sborem. V deset hodin se pak sešli mladí hasiči a další dobrovolníci a začal úklid Sloupu v rámci již zmiňovaného Dne Země. I přesto, že úklid provádíme pravidelně dvakrát do roka, tak se sesbíralo několik pytlů plastů a dalšího nepořádku po celé obci. Naši muži pak ještě v rámci možností vylovili z rybníka nepořádek, včetně laminátové kanoe. Vše jsme zakončili opékáním špekáčků a malým občerstvením, které zajistil Městys Davle a Honzík Vandas, který oslavil narozeniny. Akce se zdařila i díky pěknému počasí. Ve Sloupu se celkem zúčastnilo asi 20 dětí a 12 dospělých. Všem velice děkujeme.

Sváťa Chrastilová, kronikářka SDH Sloup

Exkurze - Letiště Ruzyně

10.4.2011

V sobotu jsme se zúčastnili exkurze na letišti Ruzyně v Praze. Po krátké prezentaci v hale jsme se šli do celní kontroly, kde Žemla otestoval celní službu schovaným nožem v ledvince, který neprošel :-), dál jsme se přesunuly do autobusu. První zastávka byla v hasičárně, a bylo na co koukat! Měli jsme možnost svezení v moderním zásahovém vozu Panther s názornou ukázkou jeho možností. Po důkladném prozkoumání hasičárny od tréningového polygonu po mistnost s chemickými obleky jsem se přesunuli zpět do autobusu, kde nás vzali na projížďku po letišti zakončenou zastávkou u runwaye kde jsem si mohli prohlídnout přistání dopravních letadel.

Výlet mladých hasičů

12. 03. 2011

Do batohu balím věci,
na túru jdeme dneska přeci!
Jídlo, prachy, láhev vody,
sejdeme se u hospody.
V hojném počtu jsme se sešli,
jen abychom se do cukrárny vešli!
Do družstev jsme se rozdělili,
hodně jsme se pobavili.
Pravidla jsme si dali,
nesměli jsme říci slovo, co jsme všichni znali.
Kdo řekl to slovo, co se říci nesmělo,
o bod méně se mu napsalo.
Když Pavča řekla:,, medvěd",
museli jsme zkamenět.
Pak jsme došli do Štěchovic,
zmrzky jsme si dali nejvíc.
Ze Štěchovic do Davle jsme busem jeli,
jen abychom únavou cestu nezaspali.
A pak z Davle do kopečka,
pro hasiče je to hračka.

Zuzka Vandasová

Dne 12. 03. jsme šli na výlet z Bratřínova podél Kocáby do Štěchovic. Hráli hry, nesměli říci slovo ,,KDE". Když Pavča řekla: ,,POVODEŇ", museli jsme být vyšší než ona. Když řekla: ,,NEBEZPEČÍ", musely být rozdělená družstva co nejrychleji u sebe. Když řekla: ,,VÍTR", museli jsme se držet pevné věci. Celou cestu jsme hráli další zajímavé hry.

Honza Vandas

Zabíjačka 2011

Dne 5. března 2011 jsme před hasičskou zbrojnicí uspořádali již tradiční V. ročník vepřových hodů.

Výroční valná hromada za rok 2010

V sobotu 12.2.2011 se uskutečnila Výroční valná hromada SDH Sloup za rok 2010 v restauraci "U rybníka" ve Hvozdnici. Po schůzi následoval klasický párek a zábava.