SDH Sloup

Činnost sboru

činnost sboru > 2010

Úklid hasičárny a po Sloupu

V sobotu dne 13. listopadu 2010 jsme se sešli ke generálnímu úklidu hasičárny před nastávající zimou. Vysmejčili jsme všechny místností včetně garáže. Mladí hasiči provedli úklid odpadků po Sloup.

III. Noční útočení v JZD

Dne 2. října 2010 jsme pořádali noční soutěž v požárním útoku v bývalém areálu JZD. Soutěže se zúčastnilo 17 družstev žen a mužů. Po soutěži následovala noční párty.

SDH Sloup děkuje panu Wohlmutovi, panu Kvízovi, panu Holubovi a Arcibiskupství pražskému za zapůjčení soutěžní plochy.

VI. ročník memoriálu J. Zajíčka

Dne 12. září 2010 jsme pořádali tradiční memoriál Jaroslava Zajíčka, letos již VI. ročník.

Sběr železného šrotu

V sobotu 4. září 2010 jsme ve Sloupu provedli sběr železného šrotu. Dopravu nám zajišťoval Michal Polda z Davle.

Mytí ulice - Sloup

31.8.2010

Náš sbor byl požádán o umytí ulice v nové zástavbě ve Sloupu nad Orionem, která byla znečištěna technikou která prováděla zemní práce. Celkem jsme navozili 10 cisteren. Úklid nám trval 6,5 hodiny.

Vltava 2010

15.7. - 18. 7.

A je to tady! Den, kdy se opět jako hasičský sbor vracíme na vodu.Už ze začátku bylo jasné, že budeme super parta. První den,když jsme přijeli, jsme byli seznámeni s programem a nováčci s kánoí,pádlem a vodou.Čekaly nás 3 jezy,který všichni sjeli bez problémů. A proto jediná možnost, jak se vyklopit bylo blbnutím díky hrám, které pro nás náš trenér připravil.V kempu na nás už čekaly naše věci a postavené stany. Večer jsme šli na večeři a poté si v kempu povídali. Byl tu druhý den! Začátkem dne nás pokropil malý deštík, ale stále bylo vedro k padnutí. Když přijel Baďousek (který jel odvést věci do dalšího kempu), vylosovali jsme si, kdo s kým pojede (holka+kluk). Jako předchozí den jsme sjeli všechny jezy úplně s přehledem. Na tento den jsme měli zakázáno říkat slovo „co" (v rámci hry) a protože hlavní hláškou vody bylo „co to děláš", hodně z nás přišlo o body, které jsme si minulý den vybojoval (Baďousek měl –23 bodů). Hurá! Jsme v Krumlově. Po náročné cestě plné opalovaní, soulodění, sjíždění a blbnutí. Jelikož je Krumlov pěkné město, rozhodli jsme se ho navštívit. Do kempu jsme dorazili docela pozdě, a tak se každý z nás těšil do stanu a na další den. Třetí den bylo opravdu největší vedro, takže jsme si radši rychle vylosovali parťáky do lodě a jelo se. Cesta sice utíkala , ale do kempu jsme dojeli až v půl deváté. Vysprchovaný, navoněný a oblečený jsme se vydali na večeři, jenže nás nenapadlo, že když kemp je plný lidí, přestane se vařit už v půl desáté (a tak jsme šli spát hladový). Čtvrtý den začal trochu nepovedeně, ale ani to nás nezastavilo a jeli jsme dál až do Boršova. Ten večer odjel Lexa a David domů. A dobře udělali, sice večer byla sranda, ale nezabránili jsme dešti, který s námi pobyl až do rána. Je neděle, konečně sedíme v suchu v autobuse a razíme domů. A ještě v tu chvíli si všichni s úsměvem na rtu povídáme, jak jsme se nasmáli a jak to bylo super. Tak snad za rok zas!

Vaše BUGÍ (Monika Trávová) (děkuji všem co se o mě starali, když jsem neviděla) Účastnili se: Bugí, Lexa, Bada, Pavča, Lišák, Žemla, David, Jirka Johánek, Julča, Verča, Žanet, Markét

Příprava a pořádání Brdské ligy

Dne 13. června 2010 jsme již popáté a v Bojanovicích počtvrté pořádali Brdskou ligu. Akce se uskutečnila na místním útulném stadionu. Tato soutěž sklidila opět velký ohlas. Touto cestou bych chtěl poděkovat místnímu Sokolu Bojanovice a všem v Bojanovicích za to, že jsme mohli zase tuto akci u Vás uspořádat.

Oslavy 90 let trvání SDH Bratřínov

V sobotu 29. května 2010 jsme v hojném počtu zavítali k sousedů do Bratřínova, kde místní hasiči slavily 90 let od založení svého sboru.

Čarodějnice 2010

V pátek 30. dubna jsme ve Sloupu u hasičské zbrojnici uspořádali opět po roce pálení čarodějnic. Akce se za hojné účasti velmi podařila, jenom škoda toho hodinového deště, ale naštěstí se počasí umoudřilo. Akce byla opět zpestřena programem pro děti a účastí v nejrůznějších masek.

Výlet na kolečkových bruslích

Další výlet se tentokrát konal za krásného slunného počasí na kolečkových bruslích. Vyrazili jsme vlakem z Davle směr Zbraslav. Odtud po pravém toku Vltavy vede příjemná trasa s minimálním převýšením až pod Barrandovský most. Zvládli jsme ji s vypětím všech sil tam a zpět. Během 2 hodin bruslení bylo pár odpočinkových zastávek, točená zmrzlina a hlavně dva důležité body do celoroční soutěže, která bude vyhodnocena na čarodějnice.

Sběr železného šrotu v DAVELU

V sobotu 3. dubna 2010 jsme v areálů společnosti DAVELO provedli sběr železného šrotu. Dopravu nám zajišťoval, jako obvykle, pan Stibůrek z Masečína. Tímto mu velice děkujeme.

Brigáda u vedoucích mládeže

Dne 28. 3. 2010 jsme dvě hodiny strávili hrabáním listí na zahradě našich vedoucích. Díky pěknému počasí a chvályhodnému pracovnímu nasazení všech brigádníků se zvládla shrabat celá zahrada a i kolem plotu. Velké díky, Pavča a Baďa

Shromáždění delegátů SDH

Dne 27. března 2010 jsem se s Jirkou Žemličkou ml., jako nominovaní delegáti naším sborem, zúčastnili Shromáždění delegátů SDH, na kterém mělo být zvoleno nové vedení a výkonný výbor okresu Praha-západ na období 2010-2015. Po hlasování byl zvolen starostou znovu Zdeněk Mlejnský. Náš sbor má zastoupení ve výkonném výboru v osobě Jirky Žemličky ml. V průběhu shromáždění převzal náš sbor medaili „Za příkladnou práci".

Zabíjačka 2010

Dne 20. března 2010 jsme před hasičskou zbrojnicí uspořádali již tradiční V. ročník vepřových hodů.

Výlet do bazénu na Barrandově

13. 2. 2010

První výlet v tomto roce byl uspořádán pro naše mladé hasiče do oblíbeného centra „AquaDream". Oproti minulým návštěvám jsme zde byli o 1 hodinu déle a mohli si zcela užít teplé vody v bazénu, malých front na tobogánech a uvolnění ve vířivce nebo páře. Bylo to velké teplé zpestření letošní zimy

Výroční valná hromada SDH Sloup za rok 2009

Zpráva starosty z výroční valné hromady SDH Sloup za rok 2009 Ve Hvozdnici dne 30. 1. 2010

Vážení hosté, bratři a sestry,
tak jsme se po roce opět sešli, abychom zhodnotili již uplynulý rok 2009.

Loňský rok začal v březnu tradiční zabíjačkou. V dubnu následovaly čarodějnice, které jsme letos zpestřili soutěžemi pro děti a o vyhodnocení nejhezčí masky. Ani dospěláci nezaháleli a tak jsme mohli vidět zelenou a červenou muchomůrku, Červenou Karkulku, dva skoťáky a přišli zazpívat i Eva s Vaškem.
Odpočinuli jsme si jen chvíli a už jsme začátkem května vítali v Bojanovicích na hřišti první přijíždějící týmy Brdské ligy. Všechno se vydařilo a my jako pořadatel jednoho z 9-ti kol jsme sklidili pochvalu. V souvislosti s tímto děkujeme Obci a Sokolu Bojanovice za zapůjčení jejich hřiště.
Po tří měsíční pauze, kdy jsme hlavně závodili, jsme na konci srpna v době konce letních prázdnin, uspořádali zábavu s bohatou tombolou pod názvem, který se nabízel Konec prázdnin s hasiči. Přišlo mnoho lidí a velmi se pařilo.
Koncem září za využití prodlouženého víkendu jsme pořádali tradiční Memoriál Jaroslava Zajíčka, loni již V. ročník a následně II.(hé) Noční útočení v JZD v požárním útoku. Soutěže se zúčastnilo 23 družstev mužů a žen. To nikdo z nás nečekal a byli jsme z toho mile překvapeni. Po soutěži následovala nekonečná noční párty. Při této příležitosti musíme poděkovat panu Kvízovi, panu Wohlmutovi a Arcibiskupství pražskému za bezplatné zapůjčení soutěžní plochy.
Naši mladí hasiči a dorost zažili v loňském roce také mnoho zajímavého. O tom vám za chvíli rádi poreferují.
Oslavili jsme s našimi členy jejich kulaté narozeniny. Byli to pánové Josef Liška a Josef Zrno a dámy Naďa Ciprová a Lenka Bartošová. A také jsme byli v hojném počtu na mé svatbě.
Dále bych vás chtěl informovat o činnosti zásahové jednotky. Při požáru jsme zasahovali pětkrát. Dvakrát to bylo ve Hvozdnici při požárech chat, ve Sloupu Na Plazích a v Petrově při požáru lesa a v Jílovém kde hořel stoh. Také jsme provedli dozor u pálení dřevěného odpadu ve Sloupu Nad Orionem.
Tak jako v předešlých letech jsme se zúčastnili opět mnoha závodů. V kategoriích mladých hasičů, dorostenců, dorostenek, mužů a žen jsme pro sbor vybojovali 30 cenných umístění na stupních vítězů. Největšího úspěchu dosáhli dorostenky a Tomáš Fiala, kteří to dotáhli až na Mistrovství České republiky do Třebíče.
Po shrnutí loňského roku mi na závěr dovolte poděkovat za podporu našeho sboru všem sponzorům, městysu Davle, členům, rodičům a vůbec všem kdo nám pomáhali při realizaci výše řečeného.

Ladislav Vich, starosta SDH