SDH Sloup

Zásahy

zásahy > 2016

22. Požár chaty, Údolí temna - Petrov

28.12.2016, 16:41 - 19:50

Mezi svátky jsme dostali z KOPIS Kladno příkaz k výjezdu do chatové oblasti u Petrova k požáru chaty. Situaci během jízdy na místo události komplikovala úzká a rozbahněná cesta z důvodu předešlých dešťů. V době příjezdu byl požár v plném rozsahu a na místě již zasahovala profesionální i dobrovolná jednotka z Jílového u Prahy 2C proudy. V průběhu zásahu, který probíhal v dýchací technice, byly vyneseny z objektu dvě dvoukilogramové propan-butanové lahve, které se ochlazovali. Naše jednotka pomáhala s doplňováním vody a rozebíráním konstrukce.

Zasahovali:Alexander Sedláček, Jiří Žemlička st., Karel Ježdík, Jiří Klusoň, Zdeněk Hromádka, Jaromír Němec.

Použitá technika: Š706-CAS 25 PPZ840 + PPZ 842

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové, JSDH Jílové, JSDH Luka, HZS Říčany, HZS Příbram, Policie ČR

21. Požár RD, Měchenice

18.11.2016, 11:25 - 12:10

EPS čidlo hlásilo kouř v domě majitelům domu v Měchenicích, kteří neprodleně zavolali na tísňovou linku. KOPIS Kladno na místo okamžitě vyslalo naší jednotku s dvěmi cisternami a profesionální jednotku z Jílového taktéž se dvěma CAS. V době příjezdu naší jednotky na místo, nebyl vidět žádný požár, ani viditelný kouř z domu. Po chvíli dorazila na místo jednotka HZS a majitel RD, který dům otevřel. Spodní část domu byla zahlcena kouřem, který nebyl přes úžasné záclony k rozpoznání. V provedeném průzkumu bylo zjištěno, že se jedná o požár proutěného košíku, do kterého pan majitel vyhodil teplý popel z kamen. Požár byl uhašen kýblem vody. Tímto apeluji na všechny, ať občas trochu přemýšlí hlavou.

Zasahovali: Pavel Liška, Alexander Sedláček, Václav Nepraš, Radovan Loužecký, Jiří Klusoň, Zdeněk Hromádka, Jaromír Němec

Použitá technika: Š706-CAS 25 2x, OA Škoda Felicia

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové, Policie ČR

20. Požár RD, Měchenice

17.11.2016, 16:13 - 17:55

V době příjezdu naší jednotky, byl vidět doznající kouř ze střechy. Po průzkumu zjištěno, že se jedná o požár v půdním prostoru okolo komína. Nasazen 1C proud na lokalizaci. Naše jednotka byla pověřena rozebráním části střechy nad půdou k přirozenému odvětrání prostoru. Ze spodu domu byl nasazen přetlakový ventilátor. K nalazení skyrtých ohnisek, byl částečně rozebrán strop okolo komína. Po ukončení hasebních prací, byla střešní krytina dána do původního stavu. Všechny práce probíhali ve spolupráci s ostatními zasahujícími jednotkami.

Zasahovali: Pavel Liška, David Liška, Alexander Sedláček, Michal Zrno, Jan Chrastil, Václav Nepraš, Josef Petrák

Použitá technika: Š706-CAS 25, , DA Ford Tranzit, OA Škoda Felicia

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové, JSDH Štěchovice, JSDH Masečín, Policie ČR, ZZS Zbraslav

19. Požár, chatová osada Hvozdy

08.10.2016, 14:30 - 15:20

Z KOPIS byl nahlášen bílý a černý kouř z lesa u Hvozdnice. Naše jednotka vyjela dvěma vozy. Během jízdy k události, kouř zmizel a tímnám bylo ztíženo hledání místa. Ve spolupráci s HZS Jílové a JSDH Štěchovice jsme místo našli. Místní dělníci pálili starý bordel. Velitel zásahu je poučil jak v takových případech postupovat a následoval návrat na základnu.

Zasahovali: Pavel Liška, David Liška, Lukáš Vich, Jan Holeňa

Použitá technika: Š706-CAS 25, OA Škoda Felicia

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové, JSDH Štěchovice, Policie ČR

18. Požár chaty, Bohuliby-Kamenná vrata

31.08.2016, 02:15 - 04:20

Dvě hodiny po půlnoci jsme dostali příkaz k výjezdu z KOPIS Kladno. Jednalo se o požár chaty v lese v plném rozsahu. Po příjezdu jednotek, byly nasazeny 3C proudy na ochranu okolí, aby se požár nerozšířil do přilehlého lesa. Následně byl požár zlikvidován a konstrukce chaty kompletně rozebrána k nalezení skrytých ohnisek.

Zasahovali: Pavel Liška, David Liška, Alexander Sedláček, Tomáš Mrázek, Jiří Klusoň, Libor Tesař

Použitá technika: Š706-CAS 25 2x

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové, HZS Říčany, JSDH Jílové, JSDH Dolní Jirčany, JSDH Zvole, Policie ČR

17. Požár chaty, Hvozdnice

30.08.2016, 14:45 - 19:15

Konec prázdnin nás zeměstnal. 30.srpna odpoledne vyjížděla naše jednotka v počtu 1+1 a 1+1 oběma cisternami k rozsáhlému požáru chaty. Vše začalo vzplanutím požáru kůlny, který se přes složené dříví a strom na zahradě rozšířil až na střechu chaty. Na likvidaci byly nasazeny 3C útočné proudy, zásah probíhal částečně v dýchací technice. Naše jednotka aktivně pomáhala s likvidací a zajišťovala dopravu vody z pozemního hydrantu.

Zasahovali: Pavel Liška, David Liška, Zdeněk Hromádka, Libor Tesař

Použitá technika: Š706-CAS 25 2x

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové, HZS Řevnice, JSDH Štěchovice, JSDH Masečín, Policie ČR

16. Dopravní nehoda a požár OA, Měchenice

06.08.2016, 05:50 - 06:30

V sobotu 6.srpna jsme vyjížděli k dopravní nehodě osobního automobilu. Řidič nepřizpůsobil jízdní rychlost stavu vozovky, dostal smyk a převrátil automobil na střechu do protisměru. Vozidlo začalo vzápětí hořet, oheň uhašen 1C proudem po příjezdu první jednotky. Řidič vyvázl s lehkým zraněním.

Zasahovali: Pavel Liška, David Liška, Jiří Žemlička, Alexander Sedláček, Jan Holeňa, Tomáš Mrázek

Použitá technika: Š706-CAS 25, OA Škoda Felicia

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové, JSDH Štěchovice, ZZS Davle, Policie ČR,

15. Sesuv půdy, Štěchovice silnice 102

27.07.2016, 16:45 - 17:15

Během návratu ze Hvozdnice byla jednotka povolána do Davle k řízení dopravy z důvodu spadlé skály před Štěchovicemi. Naše jednotka zajišťovala odklon automobilové dopravy po dobu ůklidu spadlého kamení.

Zasahovali: David Liška, Pavel Liška

Použitá technika: DA Ford Transit

Další složky JPO a IZS:

14. Technická pomoc - odstraňování překážek, Hvozdnice

27.07.2016, 15:52 - 16:30

Výjezd na žádost KOPIS Kladno do Hvozdnice k padlému stromu na silnici. Strom byl rozřezán pomocí motorové pily a komunikace byla uvolněna.

Zasahovali: David Liška, Pavel Liška

Použitá technika: DA Ford Transit

Další složky JPO a IZS:

13. Technická pomoc - odstraňování překážek, Měchenice silnice 102

13.07.2016, 18:55 - 19:45

Výjezd na žádost KOPIS Kladno k odstranění padlých stromů po přívalovém dešti. Nebezpečné stavy na třech místech před Měchenicemi ve směru od Prahy byly zlikvidovány za použití motorových pil.

Zasahovali: David Liška, Pavel Liška, Radovan Loužecký, Libor Tesař, Jan Holeňa

Použitá technika: Š706-CAS 25 + DA Ford Transit

Další složky JPO a IZS:

12. Technická pomoc - vyproštění zraněného, Davle

15.06.2016, 17:10 - 17:35

V úterý odpoledne jsme vyjeli na pomoc záchranné službě s transportem zraněného který spadl ze 4m výšky do odpadní šachty. Vyproštění proběhlo pomocí transportní vany, pacient předán do péče ZZS.

Zasahovali: Pavel Liška, David Liška, Jiří Žemlička, Jiří Klusoň, Jan Holeňa, Tomáš Mrázek

Použitá technika: Š706-CAS 25 2x

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové, HZS SŽC Praha Michle, ZZS Zbraslav, Policie ČR, Ispekce ČD

11. Technická pomoc - vykolejený vlak, Měchenice

08.06.2016, 21:57 - 00:45

Prasklý kardanový hřídel způsobil vykolejení vlaku a proražení naftové nádrže. Operační středisko okamžitě vyslalo na místo profesionální a dobrovolné jednotky včetně záchranářů a policie. Jelikož vlak vykolejil na druhé straně Měchenic za řekou a cesta k němu byla velice obtížná, veškeré prostředky se museli převéz na člunech. Vyteklo cca 10litrů nafty, zbylých 200 litrů se podařilo odčerpat. Ve vlaku cestovalo 5 cestujících a jeden strojvedoucí, nikdo nebyl zraněn.

Zasahovali: Pavel Liška, David Liška, Jan Chrastil, Alexander Sedláček, Jiří Klusoň, Zdeněk Hromádka, Libor Tesař, Jan Holeňa, Tomáš Mrázek, Václav Nepraš

Použitá technika: Š706-CAS 25 2x

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové, HZS SŽC Praha Michle, ZZS Zbraslav, Policie ČR, Ispekce ČD

Článek Novinky.cz

10. Požár rodinného domu, Masečín

26.05.2016, 09:05 - 14:00

Letos zatím nejnáročnější zásah byl požár vélkého rodinného domu v Masečíně, kam jsme byli povoláni jako posilová jednotka. Po příjezdu jsme ihned začali pomáhat již zasahující jednotce HZS Jílové a zajišťovat kyvadlovou dopravu vodu. Doprava vody byla komplikovaná, zprvu byl využit místní soukromý zdroj, následně se vozila voda až ze Štěchovic. Dalšími omezujícími faktory ztěžující zásahové práce byla nestabilní konstrukce domu a výskyt nebezpečných látek a propanbutanových lahví. Velitel zásahu mohl lokalizaci požáru nahlásit až několik hodin po příjezdu prvních jednotek. Po dohašení byla pověřena jednotka ze Štěchovic jako dozor nad místem události.

Zasahovali: Pavel Liška, David Liška, Jiří Klusoň, Zdeněk Hromádka

Použitá technika: Š706-CAS 25 2x

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové, HZS Dobříš, HZS Řevnice, JSDH Masečín, JSDH Hradištko, JSDH Netvořice, JSDH Pikovice

Článek iDnes

9. Technická pomoc - transport pacienta, Davle

16.05.2016, 15:27 - 15:50

Nědělní odpoledne stane se... Dostali jsme příkaz k výjezdu do Davle, kde bylo naším úkolem pomoci záchranné službe s transportem pacienta z prudké stráně. Jednalo se o otevřenou zlomeninu levé nohy, pacientovi byla noha zafixována a pomocí transportní vany vynesena k sanitce. Následoval návrat na základnu.

Zasahovali:Alexander Sedláček, Pavel Liška, David Liška, Jiří Žemlička, Jiří Klusoň, Václav Nepraš, Michal Tobiášek, Zdeněk Hromádka

Použitá technika: Škoda Felicia, Ford Transit DA

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové

8. Požár, Měchenice

02.05.2016, 20:18 - 20:55

Naše jednotka dorazila na místo jako první, jednalo se o doutnající pařez. "Požár" byl zlikvidován 1C proudem, následoval návrat na základnu.

Zasahovali: Pavel Liška, David Liška, Jan Chrastil, Radovan Loužecký, Josef Petrák, Tomáš Mrázek, Jan Holeňa

Použitá technika: Š706-CAS 25 2x

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové

7. Dopravní nehoda autobusů, Davle

15.04.2016, 13:29 - 15:20

Dva linkové autobusy se srazily na zástávce u Kiliána v Davli. Celkem bylo z 26 cestujících 11 zraněných, šlo převážně o zranění lehkého charakteru jako odřeniny a pohmožděniny. Naše jednotka asistovala záchranářům během ošetřování.

Zasahovali: Pavel Liška, David Liška, Tomáš Mrázek, Libor Tesař, Zdeněk Hromádka, Josef Petrák, Jiří Klusoň

Použitá technika: Škoda Felicia, Ford Transit DA

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové, JSDH Štěchovice

6. Požár chaty, Davle

19.04.2016, 18:28 - 20:30

Výroba fetu se klukům na Libřici vymkla z rukou a najednou byla chata v plamenech. Při příjezdu bylo průzkumem zjištěno, že je požár v plném rozsahu, na lokalizaci byly nasazeny 2C proudy. Požár byl zlikvidován přibližně hodinu a půl po příjezdu první jednotky.

Zasahovali: Pavel Liška, Alexander Sedláček, David Liška, Jan Holeňa, Jaromír Němec Libor Tesař, Josef Petrák, Jiří Macků

Použitá technika: Š706-CAS 25 2x, Ford Transit DA

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové, JSDH Štěchovice

FOTO JSDH ŠTĚCHOVICE ZDE

Odborná příprava nositelů dýchací techniky

09.04.2016 a 23.4.2014, 08:30 - 13:30

V měsíci dubnu se opět vybraní členové zúčastnili výcviku nositelů dýchací techniky v Jílovém. Instruktoři předpokládají rok od roku lepší kvalifikaci uchazečů, tudíž letošní praktická část, byla více náročna oproti minulým rokům. Naše družstvo splnilo všechny podmínky odborné přípravy a získalo tak osvědčení na další rok.

Účastnící letošní přípravy:Alexander Sedláček, Pavel Liška, Jan Chrastil, Radek Sloup, Jan Holeňa, Jaromír Němec, Jiří Klusoň, Josef Petrák

FOTO JSDH OKROUHLO

5. Požár automobilu, Davle

26.03.2016, 11:50 - 12:15

Jednalo se o požár kabiny osobního automobilu. Požár uhašen práškovým hasícím přístojem již před příjezdem jednotek PO. Byla odpojena autobaterie a provedeno další protipožární opatření. Následoval návrat na základnu.

Zasahovali: Pavel Liška, Alexander Sedláček, David Liška, Jan Chrastil, Tomáš Mrázek, Libor Tesař, Zdeněk Hromádka, Karel Ježdík, Radovan Loužecký, Jiří Macků

Použitá technika: Š706-CAS 25 2x

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové

4. Technická pomoc - vyvrácený strom, Měchenice

01.03.2016, 13:30 - 15:10

Po odstranění stromů ve Hvoznici jsme vyrazili do Měchenic na pomoc kamarádům z Davle. Zde se jednalo o vyvrácený strom, která padl na kůlnu a zároveň na střechu rodinného domu. Díky střešnímu oknu jsme vylezli na přístavbu RD, odkud jsme začali strom likvidovat. Situaci komplikovala kluzká střecha, tudíž bylo nutné použití vázacích prostředků a dbát zvýšené opatrnosti. Ze střechy jsme odstranili cca 1/2 kmene. Zbytek byl rozřezán za pomoci nastavovvacícho žebříku ze země, kde nám práci komplikovala prudká stráň a minimum místa. Po skončení prací jsme se vrátili na základnu.

Zasahovali: Pavel Liška, Alexander Sedláček, David Liška, Tomáš Mrázek, Libor Tesař, Zdeněk Hromádka

Použitá technika: Š706-CAS 25, Škoda Felicia

Další složky JPO a IZS: -

3. Technická pomoc - vyvrácené stromy, Hvozdnice

01.03.2016, 12:10 - 13:20

Jednalo se o dva velké smrky, které se pod tíhou mokrého sněhu vyvrátili a padli na vedení elektřiny. Za pomocí motorové pily byly stromy odstraněny. O 500m dále jsme odstraňovali břízu padlou na telefonické vedení.

Zasahovali: Pavel Liška, Alexander Sedláček, David Liška

Použitá technika: Š706-CAS 25

Další složky JPO a IZS: -

2. Technická pomoc - vyvrácený strom, Petrov

29.02.2016, 22:32 - 00:45

Se sněhovou kalamitou přišly i vyvrácené stromy. K takovému případu jsme vyjeli 29.2. večer do obce Petrov. Po průzkumu který komplikoval stav silnic a cest vedoucí k události bylo zjištěno, že se nejedná o nebezpečný stav ohrožující majetek a život a strom byl nechán na místě pro externí firmu.

Zasahovali: Pavel Liška, Alexander Sedláček, David Liška, Lukáš Vich, Jan Holeňa, Jiří Klusoň, Zdeněk Hromádka

Použitá technika: Š706-CAS 25, Škoda Felicia

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové u Prahy, JSDH Zvole

1. Požár komínu RD, Hvozdnice

02.02.2016, 18:35 - 20:10

Jednolo se o "požár" komína rodinného dimu ve Hvozdnici. Bylo vyčišěno ohniště a komín byl ve spolupráci s HZS zkontrolován.

Zasahovali: Pavel Liška, Alexander Sedláček, David Liška, Jan Chrastil, Ladislav Cipra, Jan Holeňa, Jaromír Němec, Jiří Klusoň, Radovan Loužecký, Zdeněk Hromádka

Použitá technika: Š706-CAS 25 2x

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové u Prahy