SDH Sloup

Zásahy

zásahy > 2015

Odborná příprava velitelů a strojníků

03.10. 08:00 - 14:30

3. října absolvovali pozvaní členové cyklickou odbornou přípravu velitelů a strojníků ve Štěchovicích. Odborná příprava se skládá z teoretické (jarní) a praktické (podzimní) části. Sbor dobrovolných hasičů, či výjezdové družstvo obce je uniformovaná jednotka, proto prvním krokem bylo absolvování pořadové přípravy. Tato neoblíbená, leč nezbytná činnost je vizitkou každé jednotky. Další stanoviště bylo více praktické – jednalo se o správný výběr vodního čerpadla při určitém typu práce u zásahu (dálková doprava vody s převýšením, či rychlé doplňování vody do cisterny na čerpacím stanovišti. Každé čerpadlo má jiné technické specifikace: průtok [l/min], tlak [MPa], přepravní hmotnost [kg], výstup [C52/B75]; proto je nutné znát tuto problematiku. Výběr agregátu může zefektivnit, i zhoršit průběh prací při zásahu. Třetím stanovištěm byl břeh Vltavy, kde probíhal nácvik a ovládání vodního plavidla, použití ochranných prostředků s námětem záchrany tonoucího z volné vodní hladiny s následnou resuscitací. Na závěr jsme porovnali vybrané druhy zásahových proudnic pro některé aplikace – lesní požár hrabanky, požár bytu, automobilu, hašení z výškové techniky. Jako u výběru čerpadla, je důležité znát parametry jednotlivých proudnic, tudíž jaké jsou možnosti použití, z toho plynoucí efektivita a kultura hašení.

Přípravy se zúčastnili: Karel Ježdík (S), Pavel Liška (S), Jiří Macků (V), Jaromír Němec (V), Alexander Sedláček (V).

15. Požár kontejneru - Petrov

06.09.

6. září vyjela jednotka v počtu 1+4 k požáru kontejneru na Petrov. Po průjezdu Chlomkem, byla jednotka operačním střediskem stažena a požádána o zálohu na místě z důvodu špatné přístupnosti. Požár zlikvidován jednotkou HZS Jílové 1C proudem.

Zasahovali: Pavel Liška, Jiří Žemlička, Michal Tobiášek, Jan Holeňa, Tomáš Mrázek.

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové u Prahy

14. Únik nebezpečných látek, Davle - Libřice

16.08. 20:48 - 22:05

V neděli 16.8. před 21. hodinou, vyjela jednotka JSDH Davle v počtu 1+3 k úniku nebezpečných látek na pozemní komunikaci do Davle na Libřici. Jednalo se o cca 300m dlouho olejovou skvrnu na příjezdové cestě do chatové osady. Skvrna byla zasypána sorbentem a zlikvidována.

Zasahovali: Pavel Liška, Alexander Sedláček, Tomáš Mrázek, Václav Nepraš

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové u Prahy

13. Požár pole, Davle

12.07. 14:30 - 17:15

Druhou červencovou neděli vyjela JSDH Davle k požáru pole nad Měchenice. Jako první přijelo družstvo ze Sloupu, které po průzkumu ihned začalo s likvidací požáru. Požár byl lokalizován hodinu po příjezdu první jednotky. Úplná likvidace byla hlášena necelé 3 hodiny od vyhlášení poplachu.

Zasahovali: David Liška, Pavel Liška, Lukáš Vich, Jan Chrastil, Zdeněk Hromádka, Tomáš Mrázek, Jiří Macků

Další složky JPO a IZS: HZS Řevnice, JSDH Štěchovice, JSDH Hradištko, JSDH Slapy, JSDH Masečín

12. Dopravní nehoda, ulice Davelská směr Hvozdnice

11.06. 15:55 - 17:05

11.6. vyjela JSDH Davle - družstvo Sloup na pomoc k dopravní nehodě. Jednalo se o dodávku spadlou do příkopu. Ve spolupráci s HZS Jílové bylo provedeno protipožární opatření, zajištěn únik provozních kapalin a následně byl automobil vyproštěn.

Zasahovali: David Liška, Pavel Liška

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové u Prahy, Policie ČR

11. Technická pomoc, vyvrácený strom, Měchenice

06.06. 14:00 - 17:30

6. června jsme byli požádáni o pomoc při likvidaci nebezpečného stavu - vyvráceného smrku, nakloněného nad chatu. Po provedeném průzkumu, byl strom za silného horka postupně rozřezán tak, aby nezpůsobil žádné nebezpečí.

Zasahovali: Alexander Sedláček, Pavel Liška, Karel Ježdík, Josef Petrák, Václav Nepraš.

Další složky JPO a IZS: -

10. Planý poplach, utržená loď, Petrov Chlomek - Sázava

13.05. 17:10 - 17:20

13.5. odpoledne nám bylo ohlášeno, že na řece Sázavě plave utržená loď. Operačním střediskem jsme byli požádáni o asistenci HZS Jílové. Po cestě k zásahu jsme byly odvoláni. Jednalo se o planý poplach.

Zasahovali: Alexander Sedláček, David Liška, Pavel Liška

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové u Prahy, Policie ČR

9. Požár odpadu, Davle na Třešňovce

25.04. 22:36 - 23:10

V sobotu 25.4. vyjížděla naše jednotka v počtu 1+3 a 1+2 k požáru odpadu do Davle na Třešňovku. Jednalo se požár plochy 1x2m - zřejmě pozůstatek odpoledního pálení.

Zasahovali: Alexander Sedláček, David Liška, Pavel Liška, Jan Chrastil, Radovan Loužecký, Václav Nepraš, Jan Holeňa

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové u Prahy, Policie ČR

8. Únik nebezpečných látek, Davle u Kiliána

20.04. 14:51 - 15:10

2. dubna jsme si mysleli, že jsme nezastihli, že k nám byl zaveden plyn. Byl ohlášen jeho únik z výkopu. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o planý poplach.

Zasahovali: Zdeněk Hromádka, Libor Tesař, Jiří Klusoň

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové u Prahy, Policie ČR

7. Požár RD/kotle, Měchenice

30.03. 20:15 - 21:08

K poslednímu březnovém zásahu jsme vyjeli v pondělí 30.března do Měchenic. Jednalo se o technickou závadu na kotli. Kotel byl odpojen a vybráno ohniště.

Zasahovali: David Liška, Pavel Liška, Jiří Žemlička, Jan Chrastil, Lukáš Vich, Libor Tesař, Josef Petrák, Jan Holeňa.

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové

6. Požár rekreační chaty - Petrov

29.03. 20:56 - 23:58

V neděli 29.3. večer nám byl ohlášen požár chaty na Petrově. Na žádost KOPIS vyjeli obě družstva v počt1+2 a 1+5 s CAS 25. Jednalo se o požár v podlaze v prvním patře. Byl částečně rozebrána konstrukce k odkrytí ohnisek požáru a prolití vodou. Dále jsme vyprošťovali za pomocí dvou CAS zapadlý osobní automobil s příkopu.

Zasahovali: Pavel Liška, David Liška, Jiří Žemlička, Radovan Loužecký, Michal Tobiášek, Josef Petrák, Tomáš Mrázek, Václav Nepraš, Jan Holeňa-

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové u Prahy, JSDH Jílové u Prahy, JSDH Luka, Policie ČR

5. Požár kompostéru a plotu, Petrov

29.03. 14:48 - 15:10

V neděli 29.3. odpoledne vyjeli obě družstva JSDH Davle k požáru kompostu a dřeva na Petrov v počtu 1+3 a 1+1. (Ohlášen byl požár popelnice).

Zasahovali: Pavel Liška, Jiří Žemlička, Josef Petrák, Tomáš Mrázek,Zdeněk Hromádka, JIří Klusoň.

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové u Prahy, Policie ČR

4. Požár keře, Hvozdnice

24.03. 11:27 - 11:56

Ve středu 25.3 vyjelo družstvo Davle v počtu 1+2 k požáru stromu do Hvozdnice. Po průzkumu bylo zjištěno, že se jedná o požár tůje. Požár byl zlikvidován 1C proudem.

Zasahovali: Zdeněk Hromádka, Václav Nepraš, Jiří Klusoň

Další složky JPO a IZS: -

3. Požár zahradní chaty, Petrov Chlomek

13.03. 22:45 – 00:33

V pátek 13.3. ve 22:45 vyjížděla naše jednotka v počtu 1+4 a 1+1 k požáru zahradní chatky na Petrov. Jednotka pomáhala s hašením a následným vyklízením. Příčinou požáru bylo úmyslné podpálení za použití neznámé hořlaviny, kterou vyčmuchal policejní pes.

Zasahovali: Pavel Liška, David Liška, Karel Ježdík, Josef Petrák, Tomáš Mrázek, Libor Tesař, Zdeněk Hromádka, Václav Nepraš.

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové u Prahy, JSDH Jílové u Prahy, JSDH Luka, Policie ČR

2. Požár suchého travního porostu, stráň na Sázavě

03.03. 12:30 – 13:58

Výjezd na žádost KOPIS Kladno v počtu 1+2 a 1+3 s 2xCAS 25 k požáru travního porostu v Davli na Sázavě. Jednotka pomáhala s vytvořením útočného vedení, dodávkou vody a dohašováním.

Zasahovali: Pavel Liška, Ladislav Cipra, Jiří Žemlička, Zdeněk Mlejnský, Zdeněk Hromádka, Tomáš Mrázek, Libor Tesař, Jan Holeňa.

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové u Prahy, JSDH Štěchovice, Policie ČR

1. Požár kotelny RD, Davle - Na náměstí

01.02. 19:50 – 20:48

Výjezd na žádost KOPIS Kladno v počtu 1+3 s OA Ford Transit a 1+8 s CAS 25 k požáru kotelny rodinného domu. Naše jednotka pomáhala s vyklizením a přirozeném větrání prostoru.

Zasahovali: Pavel Liška, David Liška, Alexander Sedláček, Michal Zrno, Zdeněk Mlejnský, Zdeněk Hromádka, Karel Ježdík, Josef Petrák, Tomáš Mrázek, Libor Tesař, Zdeněk Hromádka, Václav Nepraš.

Další složky JPO a IZS: HZS Jílové u Prahy, JSDH Štěchovice, Policie ČR