SDH Sloup

Soutěže

soutěže > děti 2011

,,Orientační běh mladých hasičů“

16.10.2011 – Cholupice

kategorie: mladší, starší

Druhý den po závodu požární všestrannosti jsme zavítali ke kamarádům z Cholupic na orientační běh mladých hasičů. Počasí nám tentokrát zde přálo, pořadatelé připravili soutěž na jedničku a my byli v očekávání, zda se umístíme mezi nej. Letošní ročník byl ve znamení změn. Běželo se po 5 místo po 3 členech v hlídce, byly vypuštěny některé disciplíny oproti minulým ročníkům a zkrácena trať. Ale mohli jsme ukázat znalosti jako při závodu požární všestrannosti a navíc z házení šipek, přesné určení minuty, odhadnutí 1 metru, transportu na nosítkách a rychlé obléknutí do zásahového obleku včetně zrychleného přesunu v něm. My postavili po dvou družstvech mladších a starších.

Mladší:

I. hlídka – složení ze 3 dětí z 1. třídy obstáli v silné konkurenci velmi dobře a skončili celkově na 9. místě z 10. Největší problémy jsme zaznamenali na určení minuty a metru

II. hlídka – nová sestava, která měla za úkol umístit se na medailových pozicích, svůj úkol zvládla výborně a obhájila do Sloupu 1. místo z minulého roku.

Starší:

I. hlídka – stejně dobře připravená jako naše druhá, ale zřejmě nervozita, tréma a nesoustředěnost vyústili ve zbytečné chyby. Zklamání veliké, neboť jsme pomýšleli na medaile. Celkově 6. místo z 7.

II. hlídka – poslední závod pro Verču Dudkovou a Julču Šebkovou v kategorii dětí se vyvedl výborně. Závodníci jen zazmatkovali na určování azimutu, ale jinak vše zvládli dle svých představ a radost za 1. místo při slavnostním vyhlášení byla obrovská:-).

Sestava kategorie mladší:

I. hlídka (9. místo): Martin Dufek, Bára Jelínková, Adam Nástraha, Honza Vandas, David Katolický

II. hlídka (1. místo): Kryštof Titěra, Verča Johánková, Natálka Artimovičová, Matěj Hromádka, Zuzka Vandasová

Sestava kategorie starší:

I. hlídka (6. místo): Dominika Julišová, Lenka Kaňková, Katka Dufková, Maruška Molíková, Adélka Potužníková

II. hlídka (1. místo): Jirka Johánek, Adélka Julišová, Ondra Titěra, Verča Dudková, Julča Šebková

Hra Plamen, ročník 2011/2012 ,,Závod požární všestrannosti“

15.10.2011 – Úhonice

kategorie: přípravka, mladší a starší

Za husté mlhy jsme vyjeli ukázat směr Úhonice, jak jsem se připravili na 1. disciplínu v novém ročníku hry Plamen. Zde nás čekalo už slunné počasí a my doufali v co nejlepší umístění.

Přípravka

Premiéra 2 závodníků ze 3, jejich vůbec první závody v životě a celková nervozita přinesly při vyhlášení celkové poslední 5. místo. Příští rok budeme určitě lepší, neboť při tréninku jsme vše uměli, ale nervozita hrála své:-).

Mladší:

Postavili jsme 2 hlídky, které se bohužel nevyvarovali zbytečných chyb. Naštěstí se soupeřům vedlo ještě hůře a my byli nadšeni a překvapeni z celkového 2. a 10. místa z 16 hlídek.

Starší:

V této kategorii jsme museli postavit jen 1 hlídku. Všichni byli výborně připraveni, kromě zdravovědy (chybné naučení ze strany vedoucích:-)) a střelby měli vše bez chyb. K velké radosti obhájeno 1. místo.

Sestava kategorie mladší:

I. hlídka (10. místo): Martin Dufek, Bára Jelínková, Adam Nástraha, David Katolický, Honza Vandas

II. hlídka (2. místo): Kryštof Titěra, Verča Johánková, Matěj Hromádka, Zuzka Vandasová, Natálka Artimovičová

Sestava kategorie starší:

Jirka Johánek, Adéla Julišová, Lenka Kaňková, Ondra Titěra, Maruška Molíková

1. ročník Zličínského dvojboje MH

24. 09. 2011 – fotbalové hřiště Zličín

požární útok - terče sklopné, štafeta dvojic – časy disciplín se sčítají

Za krásného slunného počasí jsme vyjeli bez tréninku na premiérovou soutěž pořádající kamarádský sbor ze Zličína. Podmínky byly připraveny na výbornou, čemuž nasvědčovali i výborné výsledky všech soutěžních družstev. My přijeli bojovat po 1 družstvu mladších a starších.
Mladší předvedli svůj nejlepší útok sezóny časem 19 sekund, ale bohužel se nevedlo při štafetě dvojic, kde při prvním pokusu závodník uklouzl na kužel a při druhém pokusu kapitán v zápalu boje přiběhl jinou stranou do cíle. Nebýt tohoto zaváhání, což ale k závodům patří, 1. místo by bylo naše. Celkově skončili na 5. místě. Starší ukázali, že disciplíny se nezapomínají. Obě vyhráli a hlavně souboj ve štafetě dvojic se Zličínem o celkové 1. místo byl pro diváky zážitkem.

Sestavy:

starší: Verča Dudková, Julie Šebková, Jirka Johánek, Martin Dufek, Lenka Kaňková, Dominika Julišová, Adélka Julišová

mladší: Martin Dufek, Káťa Dufková, Matěj Hromádka, Verča Johánková, Maruška Molíková, Adélka Potužníková, Lenka Kaňková

10. 09. 2011 – Malé Přílepy

terče sklopné

Další závod a my v očekávání, zda naplníme náš cíl, odvézt co nejlepší umístění včetně medailí. Závod probíhal v příjemné atmosféře všech soutěžících, pořadatelů i počasí. Dařilo se nám na výbornou, každý závodník si domů odvážel medaili, věcnou cenu a starší i putovní pohár za 1. místo. Celý závod nás provázela pomalejší voda na výstřiku díky prasklé savici, což jsme zjistili až před posledním pokusem starších. Celou dobu jsme hledali chybu jinde (rychlé dopouštění vody do káďě, neutažená savice…) a díky pořadatelům se chyba našla, díky. Škoda, neboť mohl být u nás putovní pohár i v kategorii mladších. Celkové umístění: starší 1. místo, mladší B 3. místo, mladší C 2. místo

Sestavy:

starší: Verča Dudková, Martin Šimánek, Jirka Johánek, Ondra Titěra, Lenka Kaňková, Dominika Julišová, Adélka Julišová

mladší B: Matěj Molík, Káťa Dufková, Matěj Hromádka, Kryštof Titěra, Maruška Molíková, Adélka Potužníková

mladší C: Adam Nástraha, Honza Vandas, Anetka Fialová, David Katolický, Zuzka Vandasová, Verča Johánková, Tomáš Kaňka, Martin Dufek

Výsledková listina kategorie mladší

č. družstvo 1.pokus2.pokusumístění
1 Žilina 52,26 49,63 7
2 Sloup "B" N 33,73 3
3 Hlásná Třebáň 34,19 41,93 4
4 Hýskov 36,01 30,31 1
5 Sloup "C" 31,06 N 2
6 Tlustice 46,68 36,85 5
7 Malé Přílepy 44,84 38,42 6


Výsledková listina kategorie starší

č. družstvo 1.pokus2.pokusumístění
1 Hřebeč "A" 28,69 24,07 4
2 Hýskov "A" 31,25 24,82 5
3 Hřebeč "B" 36,90 34,56 9
4 Sloup "A" 20,80 18,79 1
5 Hýskov "B" 29,62 23,91 3
6 Hlásná Třebáň 27,67 34,74 8
7 Tlustice 26,32 40,86 7
8 Žilina 25,39 31,97 6
8 Malé Přílepy N 19,39 2

VII. ročník Memoriálu Jaroslava Zajíčka v požárním útoku MH

04. 09. 2011 – Sloup

terče nástřikové

První závod našich děti po prázdninách a po jednom tréninku na sucho u hasičárny vyšel výborně. Disciplína požární útok nebyl rozdělen na kategorie mladší a starší, přesto jsme v domácím prostředí vybojovali 2. (starší), 3. místo (mladší B) a 7. Místo (mladší C). Poděkování patří všem za dodání cen, pomoc zúčastněním při organizaci a Katce Obermaierové za malování na obličej.

Sestavy:

starší: Verča Dudková, Lucka Vnoučková, Jirka Johánek, Ondra Titěra, Lenka Kaňková, Dominika Julišová, Adélka Julišová

mladší B: Matěj Molík, Káťa Dufková, Kryštof Titěra, Lenka Kaňková, Maruška Molíková, Adélka Potužníková

mladší C: Adam Nástraha, Honza Vandas, Anetka Fialová, David Katolický, Zuzka Vandasová, Matěj Hromádka, Verča Johánková, Tomáš Kaňka, Martin Dufek

Výsledková listina

č.družstvo1.pokus2.pokusumístění
1 Hřebeč A 41,14 33,80 6
2 M.Přílepy B (mladší) 39,05 32,91 4
3 Sloup C 35,03 N 7
4 M.Přílepy A (starší) 34,08 33,24 5
5 Hřebeč B 72,57 41,41 8
6 Sloup A 26,72 25,09 2
7 Kostelec nad Černými lesy 22,48 19,69 1
8 Sloup B 48,64 26,37 3

FOTO ZDE

Krajské kolo hry plamen

24-25.6. 2011

Dne 24.6. 2011 jsme se vydali na dvou denní KRAJSKÉ KOLO HRY PLAMEN , ktere se konalo v Sedlčanech.
Ubytovali jsme se v hezkem domečku a vydali se na trenink utoku. První den se behala dlouhá civka, ve které jsme byli 5., a také braňák který se nám moc nevydařil a skončili jsme v něm 8. Večer nám Baďa s Pavčou připravili palečinky s marmerálou, MŇAM :-). Druhý den (v Sobotu) se běhaly disciplíny jako 4x60 (4. místo), útok CTIV, dvojice (3 místo) a požární útoky (5. místo).
Útok CTIV se vůbec nevydadařil a tak jsme se umístili na 5. místě z 12 družstev. Odvezli jsme si moc pěkné ceny, a víme, že se příští rok musíme snažit ještě víc, aby jsme se sem zase dostali :-D.

Sestava:Ondra Titěra, Martin Šimánek - výpomoc s Klínce - moc děkujeme:-), Lucka Vnoučková, Lenka Kaňková, Maru Molíková, Veru Dudková, Julča Šebková, Domča Julišová, Adél Julišová a Jirka Johánek

Okresní kolo hry Plamen ročník 2010/2011

místo konání: Slapy na Vltavou

datum: 21. 5. 2011

Letošní okresní kolo připravili pořadatelé SDH Slapy na výbornou. Vše klapalo jak mělo, velmi slušné podmínky pro závodníky, rozhodčí, štáb soutěže a žádné zbytečné časové prodlevy.

Náš sbor soutěžil v kategorii mladších a starších a Nikolka Bažantová doplnila SDH Lhota. Mladší skončili na 2. místě díky nepovedenému požárnímu útoku, ale ostatní disciplíny zvládli na výbornou. Musíme vyzdvihnout hlavně útok CTIF, který měli ze všech sborů v obou kategoriích nejrychlejší a bez trestných bodů!

Starší doplnění o 3 závodníky spadající ještě do kategorie mladších vyhráli všechny disciplíny, obhájili loňské prvenství a právem jim patří postup do krajského kola, které se bude konat v Sedlčanech od 24. – 25. 06. 2011. Ne všechny disciplíny jim vyšly dle představ, ale bojovností, vyřeším neočekávaného zranění a vzájemnou podporou to dotáhli do vítězného konce!

Radost jsme si všichni vychutnali medailí na krku, zmrzlinou ve Štěchovicích a oslavnou, hlučnou jízdou ve Sloupu na našem hasičáku:-).

Velké díky patří vedoucím Pavlíně Nejedlé a Monice Trávové za zvládnutí všech dětí, neboť já byl poprvé nominován jako rozhodčí na útok CTIF a děti to ani nepocítily. Nesmíme zapomenout poděkovat za podporu přítomným rodičům a nepřítomným lidem díky SMS :-).

Závodníci:

mladší:

Kryštof Titěra, Káťa Dufková, Adélka Potužníková, Tomáš Kaňka, Martin Dufek, Matěj Hromádka, Zuzka Vandasová, Honza Vandas, Adama Nástraha, Anetka Fialová, David Katolický, Veronika Johánková

starší:
Verča Dudková, Julča Šebková, Adélka Julišová, Dominika Julišová , Jirka Johánek, Ondra Titěra, Lenka Kaňková, Matěj Molík, Maruška Molíková

Michal Zrno vedoucí mládeže

Soustředění MH před okresním kolem hry Plamen

17. 5. 2011

Tento den jsme věnovali nácviku všech disciplín hry Plamen v kategorii starších.Nová sestava doplněná o členy z kategorie mladších pilně trénovala, což se snad ukáže na okresním kole ve Slapech. Velké díky patří všem za přístup k soustředění, neboť jsme si museli každou disciplínu sami připravit, odběhat, uklidit a dosažené časy byly perfektní. Nesmíme zapomenout poděkovat Monice Liškové za upečení kuřat k obědu a Davidovi Liškovi za pomoc při požárním útoku.

Michal Zrno, vedoucí mládeže

Chlumecký pohár – soutěž mladých hasičů

8. 05. 2011

Do Chlumce jsme na závody jeli,
s disciplínami jsme trampoty měli.
Celkově jsme 10. skončili a
nedostali 1. místo, po kterém jsme toužili.
Předposlední jsme skončili, neboť na příští závody jsme se šetřili:-)).

Zuzka Vandasová

Odborky děti

Dne 05.05.2011 proběhly zkoušky z odbornosti u mladých hasičů. Ve sboru máme preventisty juniory: Lenku Kaňkovou, Adélu Potužníkovou, Marušku Molíkovou, Matěje Molíka a Katku Dufkovou. Preventisty: Julču Šebkou, Verču Dudkovou, Ondru Titěru, Adélu Julišovou a Dominiku Julišovou. Kronikáře: Jirku Johánka.

Uzlová štafeta

19.3.2011

V sobotu 19.března jsme se zúčastnili jako jednotlivci soutěže na Hradišťku v uzlové štafetě. Celkem jsme dohromady museli umět 4 uzle na čas (tesařský,lodní,plochou spojku a zkracovačku).Přestože jsem někteří z nás tréninku moc nedali tak jsme se překvapivě umístili na dobrým místě s dobrým časem.
Za starší : na 1. místě- Dominika Julišová s časem (0:15:15) na 2.-Veronika Dudková(0:17:34) na 3.-Adéla Julišová(0:18:44) a na 4.-Jiří Johánek(0:21:38)
Za mladší: na 1. místě- Lenka Kaňková s časem(0:22:53) na 3.-Marie Molíková(0:29:47) na 6.-Kateřina Dufková(0:31:71) a na 8.-Adéla Potužníková(0:32:75)

Náš doprovod a podpora - Julča, Baďa s Pavčou a rodiče