soutěže > dorost 2010

Kraj dorostenky - Roztoky u Prahy

27. 6. 2010

Některé z nás se zúčastnily i dětského krajského kola (Markét, Mony, Julča a Verča), kde skončily na nešťastném 4. místě. My si řekly, že budeme lepší. Všechny jsme se potkaly až v sobotu večer na velmi krásném hotelu, kde jsme si odpočinuly, vyspaly se a brzy ráno hotel opustily, vybojovat si vysněný postup na MČR v Litomyšli. Jako prvním byl slavnostní nástup, kde promluvil zástupce hasičů Prahy-západ pan Mlejnský. Dále jsem já, Barča a Karol absolvovaly trénink s „cizí" mašinou, která ovšem pro všechny družstva úplně cizí nebyla, domyslete si to jak chcete :D.. My jsme měly novinku, a to takovou, že Baru měla koš na zemi. Natrénovaly jsme si to dostatečně a hnedka potom vyrazily do místnosti smrti.. A to tedy vážně.. Tato místnost obsahovala 2 rozhodčí, nás sedm dorostenek, 7 tužek a 7 papírů, na kterých byly otázky z pěti okruhů. V tomto prostoru by se dalo napětí krájet. Po odevzdání testů bylo ale vše jasné, Julča si spletla jednu odpověď a my se zakopaly na poslední místo. Baďa i Pavča byli naštvaní a nebyly samy. Byly jsme zklamané, protože tohle pro nás znamenalo konec a nepostup na MČR. Já – Veru T. a Věra jsme tento rok běžely naposled jako vysloužilé a staré dorostenky a myslím, že nám to bylo líto asi i nejvíc. Nakonci bylo ale jasné i to, že příští rok se dorostenky jako družstvo také nesloží, zklamání to tedy bylo i pro ostatní. Julča neměla své dny.. Snažily jsme se ale dál, nic nevzdaly a chtěly i tak ukázat, že jsme na to prostě měly. Požární útok jsme zvládly bez zaváhání a dostaly za něj 3.místo. V šíleném vedru a pár zranění jsme dokončily 100 m překážek, kde konečně Věra ukázala, že umí zaběhnout s časem 19 sekund. Věru obdivovaly po tomto výkonu i ostatní družstva, hlavně z Petrovic a Pískovky. Konečná kategorie jako pro družstvo dorostenek Sloup pro nás byla štafeta 4X100 metrů ve složení okno – Bugí, překážka Julča, hadice – Věra, minimax – Veru T.. S nádherným časem a krásným zakončením závodění dorostenek znavené sluníčkem jsme nakráčely na slavnostní nástup. Celkově jsme tedy skončily na 4. místě, kdy postupovaly první 2 družstva – Petrovice a Pískovka na MČR. Kdybychom neudělaly chybu v testech, byly bychom Pískovku konečně daly.. Na kdyby se ale nehraje a my odjíždíme domů. Věře bylo nabídnuto zúčastnit se MČR s Pískovkou i s Petrovicema. Bohužel to oboum odmítla. Žanet se zúčastnila soutěže jednotlivců, kde neskončila nějak dobře, ale za to měla ty nejlepší a nejhlasitější fanoušky.

Sestava:Věra, Julča, Veru D., Žanet,Baru, Markét, Veru T., Mony

Okres dorostenky - Třebonice

6. 6. 2010

Sestava: Bára Rybníčková, Veronika Trávová, Karolína Sedláčková, Veronika Dudková, Julie Šebková, Žaneta Svobodová, Markéta Potužníková, Věra Bažantová a Monika Trávová

KOSTELECKÉ ÚTOKY - Kostelec n. Č. L.

24. 4. 2010

V sobotu 24. dubna jsme vyrazili na další, naše druhé závody v letošní sezóně. Díky půjčení tranzitu od pana Dufka jsme se nemuseli „táhnout" hasičákem až do Kostelce nad Černými lesy. Každý rok se účastní jejich soutěže mladí hasiči a letos jsme se účastnily i my, dorostenky. Na hřišti s umělou trávou byly připraveny 3 základny. Na dvou běhaly pouze děti a na té třetí dorostenky, dorostenci a smíšená družstva. Každé družstvo mělo 4 pokusy, 2 povinné a 2 nepovinné, my si zaběhly všechny pro trénink :). Dá se říci, že jako trénink to brali všichni. Nakonec jsme se sebou byli spokojené a domů jsme si odvezly krásné druhé místo .